آسفالت کاری در تهران و کرج

آسفالت کاری در تمام مناطق به یک شکل انجام می شود و خدمات آسفالت کاری در تمام مناطق ارائه می شود . قیمت آسفالت کاری به نوع آسفالت و کیفیت آسفالت بستگی دارد. علاوه بر این ابعاد و حجم آسفالت در قیمت آن بسیار موثر است؛ به این صورت که هر چه آسفالت ابعاد و حجم بیش تری داشته باشد هزینه بشتری دارد . علاوه بر تهران، کرج هم به علت داشتن آب و هوا و خاک نسبتا خوب در میان ساکنین تهران و حومه به یکی از گزینه های مطلوب برای خرید زمین و ساخت و ساز بدل شده است. امروزه به دلیل افزایش ساخت و ساز و خرید زمین در این منطقه، زیرسازی آسفالت و آسفالت کاری در کرج و تمام مناطق کرج مانند، فردیس، ملارد، اندیشه، مهرشهر، محمد شهر، وردآورد، شهریار، شهر قدس و تمام استان های کرج و البرز رونق گرفته و طرفداران بسیاری دارد.
آسفالت کاری در کرج بسته به شرایط آب و هوایی این منطقه انجام می شود که مستم داشتن اطلاعات کافی در رابطه با جنس خاک و استفاده آسفالت مورد نیاز در هر منطقه کرج است.

نحوه اجراي تراشه آسفالت کاری در تهران

نحوه اجراي تراشه آسفالت کاری در تهران شامل مراحل زير است:

آماده كردن سطح راه آسفالت کاری در تهران

آماده كردن سطح راه برحسب اينكه راه آسفالتی باشد یا شنی ، به شرح زير انجام مي شود.

راه شنی

باید سطح راه پروفيله شده با ابعاد و اندازه های درج شده در نقشه ها منطبق باشد. كوبيدگي و تراكم نسبي آن براساس مشخصات تأمين گردد.كليه نقاط ضعيف سطح راه مانند نشست ها ، چاله ها و سطوح موضعي كه زير چرخ غلتك و يا ترافيك، حالت خميري دارد، لازم است از طريق جايگزيني با مصالح اساس اصلاح و تقويت شود. قبل از اندود نفوذي سطح راه با جاروي مكانيكي و هواي فشرده تميز شده باشد. اندود نفوذي طبق مشخصات اجرا گردد

راه آسفالتی

كليه سطوح آسفالت کاری در تهران که آسيب ديده و داراي انواع ترك هاي طولي و عرضي و موزائيكي و يا چاله و نشست می باشـد بـاید با آسفالت گرم يا سرد و يا مواد درزگير قابل قبول اصلاح شده و متراكم شود به طوري كه قسـمت هـاي مرمت شده وضعيتی مشابه ساير قسمت هاي راه را داشته باشد.

سطوح قيرزده از طريق تعويض و جايگزيني با آسفالت جديد يا پخش سنگدانه هاي يك انـدازه و داغ و فرونشـاندن آن در سطح قيرزده و يا برداشتن آن تا ضخامت معين مرمت شود. سطح راه قبل از اندود سطحي باید با جاروي مكانيكي و استفاده از هواي فشرده از گرد و غبار و مواد خارجي پاك شود و در صورت وم با آب، شسته و تميز گردد. و اندود سطحي راه مورد نظر برای آسفالت کاری در تهران، طبق مشخصات اجرا شود.

هوادهي

قبل از پخش و كوبيدن تراشه آسفالت کاری در تهران، لازم است كه بخش عمده اي از حلال های موجود در قيرهاي محلول و يا آب در قيرهای امولسيون و سنگدانه ها كه موجب افزايش كارايي مخلوط براي سهولت و تکميل اختلاط بوده است، به اندازه كافي تبخير شود. هوادهی به تبخير آب اضافي در مخلوط آسفالت کاری در تهران كمك كرده و روند مقاومت در مخلوط را تسريع ميكند. ميزان كاهش اين مواد بايد به اندازه ای باشد كه مخلوط آسفالت کاری در تهران، بتواند وزن غلتك را در جريان عمليات تراكم بدون جابجايي و حركات جانبي تحمل نمايد. بدين منظور مخلوط پخش شده توسط گريدر جابجا شده و هوادهی مي شود. متغيرهاي زيادي در تعيين زمان هوادهی مخلوط موثر هستند . براي مثال طول مدت زمان هوادهي براي دانه بندی های پيوسته و با بافت ريز، وقتي كه شرايط ثابت باشد، در مقايسه با دانه بندي های باز و گسسته، بيش تر است. همچنين موقعي كه تراشه آسفالت کاری، پس از چند روز با لايه ديگري روكش ميlrm;شود هوادهی لايه اوليه قبل از كوبيدن بايد بيش تر از موقعی باشد كه اين لايه با قشر آسفالتی ديگری روكش نمی شود زيرا معمولا لايه بعدی از تبخير مواد فرار قشر زيرين، جلوگيری می كند.

ادامه مطلب

به وبلاگ خود خوش امدید

پای پرانتزی در کودکان

هواساز هايژنيک یا صنعتي چیست؟

آسفالت ,کاری ,راه ,كه ,کرج ,تهران ,آسفالت کاری ,کاری در ,در تهران ,سطح راه ,و يا ,اجراي تراشه آسفالت ,نحوه اجراي تراشه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
dubaikoochooloolg zoompelas shervin0098 siminrayanehc fileazh vpsgolll avatfakhteh stigcellmody porseshmehrr98 vectorisunl