انواع کمپوست قارچ

کمپوست قارچ انتخابی

کمپوستانتخابی بستری مغذی است که برای میسلیوم های قارچ تهیه و آماده سازی می شود ، و برای ارگانیسم ها و سایر موارد مفید و مغذی نیست . اگر نمی توانید این فاکتور را در سالن های کشت خود با شرایط ایده آل و بهداشتی ایجاد کنید ، بسیار مهم است که از این فاکتور استفاده کنید ، زیرا در اینگونه سالن ها انواع مختلفی از بیماری ها و آفات وجود دارد که باعث ایجاد خسارت می شوند .

کمپوست قارچ یکنواخت

یکنواخت بودن این نوع کمپوست علاوه بر انتخابی بودنش بسیار مهم است . این نوع از کمپوست نشان می دهد که انجام فرایند رشد قارچ چگونه است . کمپوست انتخابی به کمپوستی می گویند که دارای ساختار و رطوبت یکسان باشد . از نشانه های یکنواخت بودن کمپوست می توان به وجود بخش هایی با فعالیت بی هوازی و همچنین وجود کاه های پوسیده نشده ، اشاره کرد .

مواد اصلی بکار رفته در ساخت کمپوست قارچ

  1. کود مرغی (کربوهیدرات های سریع تجزیه شونده)
  2. سنگ گچ
  3. کاه (کربوهیدرات های دیر تجزیه شونده)
  4. نیتروژن (پروتئین ها)

آب: به دلیل اینکه مواد غذایی مورد نیاز قارچ به وسیله آب تامین می شود ، یکی از ضروری ترین مواد برای آن ها آب است . حجم قارچ ها را بین ۹۰ تا ۹۳ درصد آب پر کرده است . به طور میانگین هر کیلوگرم قارچ به دو لیتر آب احتیاج دارد . بین هفتاد تا نود درصد آب قارچ ها مستقیم و غیر مستقیم تبخیر می شود و آب مورد نیازشان از خاک پوششی جذب می شود .
سنگ کچ: این ماده به سه دلیل به خاک کمپوست اضافه می شود که عبارت اند از: بهبود ساختار این نوع کمپوست، ایجاد بافر پی اچ در طول دوره پرورش و رشد قارچ و کاهش اسیدیته در دوره ساخت کمپوست
نیتروژن: نیتروژنی که به شکل پروتئین است یک ماده غذایی مهم برای قارچ به حساب می آید . و ارتباط میان میزان کربوهیدرات و نیتروژن یک عامل مهم در تعیین یکنواختیکمپوست قارچاست .
کاه: کاه دارای موادی است که در آن ها کربوهیدرات دیر تجزیه شونده وجود داراد و سبب ایجاد ساختار مناسبی در بستر خاک این نوع کمپوست می شود . باید توجه داشت که ظرفیت آبگیری کاه باید بالا باشد .

ادامه مطلب

به وبلاگ خود خوش امدید

پای پرانتزی در کودکان

هواساز هايژنيک یا صنعتي چیست؟

قارچ ,کمپوست ,ها ,آب ,های ,، ,می شود ,کمپوست قارچ ,این نوع ,است که ,تجزیه شونده

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
farsheedpress ronastc sharifnegar digio tourqeshm charpa tanhatarinye lynnmosesym berkeytniluo