کمپوست خانگی چیست؟

کمپوست خانگی : کمپوست، یک روش باروری طبیعی است که در نتیجه تجزیه انواع زباله های آلی بدست می آید. فرایند تولید خاک کمپوست به نظر دشوار و چالش برانگیز است ، اما در واقع یک فرایند بسیار ساده و کاربردی دارد. کمپوست یکی از کاربردی ترین و آسان ترین روش های استفاده از ضایعات مواد غذایی در خانه است! در این مقاله نکاتی ساده و کاربردی برای تهیه کمپوست در خانه ارایه خواهیم داد.

چگونه کمپوست خانگی تهیه کنیم؟

کمپوست با تجزیه ضایعات مواد غذایی انجام می شود. برای این کار زباله ها باید با هوا مخلوط شوند. می توانید با تهیه یک سطل زباله شروع کنید. سوراخ هایی را در سطل ایجاد کنید. این سوراخ ها به هوا اجازه ورود می دهند و باعث می شوند زباله ها به راحتی پوسیده شوند.

برای تهیه کمپوست از مواد غذایی سبز و قهوه ای استفاده می شود. کمپوست سبز حاوی مواد غنی ازت است. این کمپوست باید حاوی یک سوم مواد سبز غنی ازت و دو سوم مواد قهوه ای غنی از کربن باشد. مقداری آب نیز باید اضافه شود تا روند پوسیدگی تسریع شود . برای فرآیند کمپوست ، از مواد اولیه قهوه ای به مقدار کم شروع کرده و اضافه می شود. این روند تا زمان پر شدن ظرف ادامه می یابد. برای تسریع روند پوسیدگی می توان آب اضافه کرد، اما این مخلوط نباید خیلی مرطوب باشد اگر خیلی مرطوب شود می توانید مقداری زباله قهوه ای به آن اضافه کنید.

قیمت کمپوست خانگی

فرایند تولید ورمی کمپوست علاوه بر جلوگیری از خروج پسماند خانگی، باعث ایجاد محیطی سالم می شود. این کود با قیمت مناسب در بیشتر مراکز عرضه نهاده های کشاورزی به فروش می رسد.

خرید کمپوست خانگی

برای خرید کمپوست خانگی توجه به استانداردها در تولید از ضروریات می باشد. درخرید کمپوست خانگیباید به نکاتی مانند بی بو و سبک بودن، داشتن ویتامین ب ۱۲، بهبود ساختمان خاک، حضور عناصر ماکرو و میکرو و افزایش عملکرد محصول توجه داشت. این محصول در اغلب فروشگاه ها به فروش می رسد.

زباله های ته مانده غذا و پوست میوه، بیش ترین چیزی است که ما دوست داریم از شر آن خلاص شویم این زباله ها علاوه بر بوی نامطبوع باعث جمع شدن ات آزار دهنده نیز می شود. اما همین زباله ها می توانند یک کود غنی برای گیاهان آپارتمان باشد. اما چگونه؟! با تولید ورمی کمپوست در خانه می توانید کودی بسیار ارگانیک در منزل تهیه کنید.

ادامه مطلب

به وبلاگ خود خوش امدید

پای پرانتزی در کودکان

هواساز هايژنيک یا صنعتي چیست؟

کمپوست ,زباله ,خانگی ,مواد ,ها ,تهیه ,کمپوست خانگی ,می شود ,قهوه ای ,زباله ها ,می توانید ,خرید کمپوست خانگی ,کمپوست خانگی چیست؟

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
bndsun baranjon10 mozabedian honarehzengii site2020 new-anti-theft-door linchildlimi lordlovecfz nestfliprozen bemanco