ورمی کمپوست چیست ؟

ورمیکمپوستمحصول فرآیند تجزیه ای است که با استفاده از گونه های مختلف کرم ، معمولاً کرم قرمز ، کرم های سفید و سایر کرم های خاکی ، مخلوطی از مواد زائد سبزیجات یا مواد غذایی در حال تجزیه ، مواد و علف ورمی را ایجاد می کنند .

قیمت خاک کمپوست

کودکمپوستفله به دلیل حذف هزینه های بسته بندی قیمت مناسب تری نسبت به کُمپوست بسته بندی شده دارد . توصیه می شود با در نظر گرفتن نیاز خود برای گلدان ، باغچه ، باغ یا زمین کشاورزی ، دست به خرید خاک کُمپوست شده مناسب خود بزنید .

طرز تهیه کمپوست از کود حیوانی

یک راه ساده برای شروع ساختخاک کُمپوستاز کود حیوانی ، دو سطل از پالت یا تخته است . سطل اول برای تهیه کُمپوست و دومی برای مرحله نهایی تجزیه است که به آن عمل آوری نیز گفته می شود . عمل آوری باعث تثبیت کُمپوست می شود و ممکن است چندین ماه طول بکشد . سطل های آشغال را به اندازه ای بزرگ انتخاب کنید که کود حیوانی را در آن نگه دارید . کود حیوانی خام را با برگ های قهوه ای ، کاه ، یونجه خراب یا کاغذ خرد شده در سطل اول مخلوط یا لایه لایه کنید . اگر از کودهای مخلوط استفاده کنید ، نسبت کربن به نیتروژن مناسب خواهد بود و نیاز به افزودن چیز دیگری نیست . و اگر نسبت کربن به نیتروژن متعادل نباشد ، لایه های ضخیم ماده ممکن است به سرعت تجزیه نشوند .

کود کمپوست برای گلدان

خاککمپوستورمی را مانند دیگر کودها ، در حدود ۲۰ الی ۵۰ درصد با خاک گلدان مخلوط کرده و در گلد آن های خانگی بکار ببرید . البته در صورت استفاده بیش تر از ورمی کُمپوست نیز مشکلی به وجود نخواهد آمد .

خاک کُمپوست یکی از مهم ترین مکمل هایی است که می توانید به خاک خود بدهید . این یک روش ساده برای افزودن هوموس غنی شده از مواد مغذی به خاک باغ یا گلدان است که به رشد گیاه دامن می زند و سرزندگی را به خاک باز می گرداند . ساخت آن رایگان است و فواید بسیار زیادی دارد .

ادامه مطلب

به وبلاگ خود خوش امدید

پای پرانتزی در کودکان

هواساز هايژنيک یا صنعتي چیست؟

، ,های ,خاک ,کود ,کُمپوست ,کمپوست ,است که ,کود حیوانی ,می شود ,به خاک ,ساده برای

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
barbarimashhad fatemehsalehi mirjajalilicom tourtravel pahneyekavirdt paypey shamparvanet minubrayaneh pikiasohonr